10 секретів успішного будівництва
Секрет 1 - слідувати головним принципам секретного будівництва
Вигідний будинок не б'є по кишені при будівництві, економічний в експлуатації, зручний у використанні, необтяжливий у використанні, в міру автономний при виникненні форс - мажорних ситуацій. Такий будинок не дешевий, а саме вигідний, це золота середина між ціною і якістю. Секрети створення вигідного будинку отнють не таємниця, навпаки, це прописні істини. Проте, не дивлячись на очевидність, далеко не завжди їх беруть на озброєння приватні забудовники. Головні принципи секретного будівництва - моделювання, планування, чітке дотримання технологій.
Секрет 2 - змоделювати майбутню життя
Будинок будують не на 5, і навіть не на 10 років. Щоб всі роки подальшої експлуатації були комфортними, необхідно заздалегідь проаналізувати масу факторів, як: скільки людей буде проживати тут постійно(а якщо сімейство збільшиться?); чи зручна обрана планування кімнат(проведіть віртуальну екскурсію майбутнього дому, за найбільш популярними маршрутами: "я прийшов з роботи", "я купив продукти" тощо); поміститься вся меблі в обраний метраж приміщень (як кімнат, так і тих самих холів, коридорів тощо).
Секрет 3 - вибрати правильні стіни
Зводити будинок з цегли, керамічних блоків, газобетону, за монолітно - каркасною технологією, каркасно-щитової або з дерева - особистий вибір господаря. Кожен з цих матеріалів володіє певними перевагами і недоліками, тому вибір буде залежати тільки від уподобань майбутнього домовласника, його фінансових можливостей, термінів планованого будівництва. Вибираючи матеріал для стін, порівнюючи характеристики, обов'язково слід враховувати термін служби і екологічність.
Секрет 4 - будувати за проектом
Будинок вигідно будувати за проектом. Вступаючи інакше, забудовник на власному гаманці сповна відчує народну мудрість: "скупий платить двічі". Причому суми, заощаджені на проекті і додатково витрачені згодом при будівництві, несумірні. Будинок, побудований без проекту, обійдеться на 15-20% дорожче аналогічної за характеристиками будівлі, побудованої за проектом. Подорожчання при будівництві без проектної документації відбувається з однієї простої причини - без проекту немає можливості точно прорахувати і визначити майбутні витрати. Кількість будівельних матеріалів береться або з невиправданим запасом, або, навпаки, заявлені обсяги не відповідають фактичним. З проектом є можливість реально оцінити обсяг майбутніх витрат, можливо, розбити фінансування на етапи, а при недостачі коштів заздалегідь потурбуватися про позику.
Секрет 5 - звернутися до професіоналів
Будинок, зведений за краще проекту з якісних матеріалів, може сильно розчарувати своїх господарів, якщо над ним працювали недобросовісні будівельники. Тому, вибираючи будівельну компанію, бригаду, обов'язково погляньте на їх портфоліо, не полінуйтеся поспілкуватися з господарями вже збудованих ними будинків, прислухайтеся до відгуків. Поцікавтеся гарантіями, а також наявністю необхідного обладнання та інструментів.
Секрет 6 - закласти капітальне підстава
Фундамент загальної кошторисної вартості будівельно - монтажних робіт займає до 30%. А в разі використання пальового поля, будівництва будинку з цокольним поверхом сума коштів, витрачених виключно на фундамент, може досягати 40-45%. Не дивно, що замовника починають терзати муки оптимізації і він намагається заощадити (проігнорувати інженерно - геологічні вишукування, самовільно відійти від заданих у проекті матеріалів), чого робити категорично не рекомендується, адже фундамент забезпечує надійність всієї будівлі, від його якості залежить капітальність всієї споруди.
Секрет 7 - змоделювати майбутню життя
Безремонтний термін експлуатації даху може досягати 50 років, а в разі неэксплуатируемого горища і того більше. Все залежить від використовуваного покрівельного матеріалу і складових покрівельного "пирога" в цілому. У найближчі десятиліття у вас не виникне жодних проблем з даною конструкцією, якщо зводити її з усім вимогам будівельних норм, з використанням гідроізоляційних і пароізоляційних плівок і мембран; комплектуючи дах усіма необхідними елементами, включаючи і водостічну систему, до речі, останній елемент вбереже фасади та цоколь від зайвого впливу атмосферної вологи.
Секрет 8 - побудувати теплий будинок
Нів одній точці України, навіть на півдні, господар будинку не може не у збиток своєму комфорту, так і гаманцю, вирішити що теплий будинок йому не потрібен і проігнорувати вимоги до термоізоляційним характеристикам будівлі. Мінімізуючи ж тепловтрати в будинку , ми скорочуємо витрати на опалення/охолодження.
Секрет 9 - використовувати раціональні дрібниці
Заздалегідь продумані і підібрані дрібниці допоможуть скоротити експлуатаційні витрати. І це не завжди габаритні, дорогі рішення. Так, наприклад, скоротити плату за електрику можна завдяки "розумним" розеток. Дизайнер Muhyeon Kim придумав розетку, яка показує кількість ват, споживаних приєднаними до неї приладами. Також вона має світлову індикацію, яка показує наднормативне споживання. Якщо витрата мінімальний, то світло індикатора буде блакитним, а при збільшенні енергоспоживання - червоним. Така розетка дозволить своєчасно виділити пристрої, що споживають занадто багато електроенергії, і скорегувати їх режим роботи. Прикладів подібних корисних дрібниць безліч, головне - вчасно згадати про них і використовувати.
Секрет 10 - врахувати автономність
В будинку ніколи не повинна зупинятися комфортне життя, наприклад, через бурі відключили електрику або магістральний газопровід перекрили. Подібні форс - мажорні ситуації необхідно передбачити заздалегідь, ще на стадії добору інженерного обладнання. Вода, каналізація, опалення, освітлення повинні бути завжди. Хороше рішення - використання опалювального обладнання, що працює на різних видах палива (наприклад, газовий котел твердопаливний). Забезпечити електричну залежність допоможуть вітрогенератори, сонячні панелі. Безумовно, їх використання - досить витратне рішення, це обладнання досить дороге. Однак, якщо думати про перспективу, згадати регулярний зростання цін на невідновлювані ресурси, то не такі вже вони і дорогі, автономність і пов'язаний з нею комфорт дорожче.
- Який будинок побудувати?Спробуємо відповісти на питання щасливого власника земельної ділянки:"Побудувати одноповерховий будинок, з мансардою або в кілька поверхів?"Повна версія статті