Обрамлення ділянки - паркан
Сучасні огорожі приймають самі незвичайні форми і види, які тільки можуть дозволити собі людські фантазія і майстерність. Але, напевно, епатажні паркани краще залишити творців високого мистецтва, а для огорожі своєї ділянки вибрати більш практичні і класичні варіанти, які, до речі, також не обділені різноманітністю.
Перше, про що треба подумати перед тим, як захищати територію, - це функції, які ляжуть на плечі "німого захисника". У сучасному суспільстві огорожі потрібні для того, щоб приховати те, що відбувається за парканом від цікавих очей, забезпечити неможливість проникнення небажаних гостей на ділянку або візуально відокремити свій двір від навколишнього середовища. Виходячи з цього, умовно паркани можна поділити на три рівня конфіденційності: конфіденційні, полуконфиденциальные і маркувальні. Кожен з них розрахований на свого власника і специфіку ділянки.
Конфіденційні огорожі повністю захищають ділянку від втручання із зовні. Щільний високий паркан не тільки не дозволить незнайомців проникнути на територію, але і вбереже особисте життя від чужого ока. Найчастіше доонфиденциальные огорожі - це цегляні або кам'яні стіни. Їх, звичайно, можна декорувати за допомогою фігурної кладки, але в будь-якому випадку з внутрішньої сторони ділянки такі стіни необхідно буде оживити. Щоб паркан ні в якому разі не виглядав окремо від усього саду і своєї монументальної громіздкістю і грубістю не порушував зеленої ідилії, вздовж нього обов'язково треба висадити зелені композиції. Доонфиденциальными парканами можна захищати лише великі за площею ділянки (від 20 соток), адже невеликий ділянка, огороджена високими стінами, буде схожий на кам'яну коробку, і навіть декорування огорожі рослинами не врятує господарів від відчуття затиснутого простору. Крім того, потрібно врахувати, що суцільні паркани не тільки приховають происхлдящее на ділянці, але і не дозволять господарям спостерігати за ситуацією зовні.
Полуконфиденциальные огорожі часто являють собою комбіновані паркани: кам'яні або цегляні опори з декоративними кованими, металевими або дерев'яними секціями. Такі паркани утримають непроханих гостей і в той же час дозволять розглянути сад допитливим. Велика перевага таких огорож - декоративність і різноманітність. Підходять вони для всіх ділянок, однак слід пам'ятати: навколо маленьких садиб (2-6 соток) висота такого паркану не повинна перевищувати 1,5 метра. Висота маркувальних огорож не перевищує 0,7 метра. Вони призначені для невеликих ділянок, переповнених високими елементами ландшафтного дизайну, адже кам'яний водоспад, великі хвойні дерева або повиті трояндами перголи в сусідстві з витонченим маленьким парканчиком будуть виглядати безглуздо і смішно.
Для особливо сміливих господарів - новаторів існує ще один варіант - відсутність огорожі. За кордоном невеликі ділянки часто зовсім не захищають, визначаючи межі з допомогою добре розвиненою дорожньої мережі. Таке рішення допомагає заощадити гроші, але підходить він тільки для садиб, розміщених в затишних приватних зонах, відокремлених від доріг з великим транспортним рухом.
- Який будинок побудувати?Спробуємо відповісти на питання щасливого власника земельної ділянки:"Побудувати одноповерховий будинок, з мансардою або в кілька поверхів?"Повна версія статті